No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Pioli: Fanella e Milanit është prestigjioze, shumë lojtarë më kanë befasuar

Pioli: Fanella e Milanit është prestigjioze, shumë lojtarë më kanë befasuar

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, ka folur në konferencë për shtyp para sfidës ndaj Sassuolos në transfertë, aty ku iu ka thurur elozhe djemve të tij për ndeshjet fantastike që kanë bërë së fundmi. Mes të tjerash, kreu i pankinës kuqezi tha: “Në këtë moment jemi më të njohur në fushë, në të njëjtën kohë shfaqjet e individëve janë rritur shumë.

Ekziston më shumë besim, tani e dimë se si të kapërcejmë momente të vështira sepse ka një vetëdije më të madhe. Shumë lojtarë po dëshmojnë se janë në një klub kaq të rëndësishëm dhe veshin një fanellë kaq prestigjioze.

Gjendja fizike? Po ecim shpejt, duke bërë kaq shumë pikë ishte e vështirë të parashikohej. Fizikisht jemi mirë, nuk jemi në rezervë. Por unë jam i bindur që dy ndeshjet e ardhshme janë ku do të na duhet të dëshmojmë se jemi një ekip i shkëlqyer. Pastaj do të mendojmë për dy ndeshjet e fundit”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments