No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Milot Rashica vazhdon karrierën në Bundesligën gjermane

Milot Rashica vazhdon karrierën në Bundesligën gjermane

Milot Rashica do të largohet nga Werder Bremeni këtë merkato, por do të vazhdojë të qëndrojë në Bundesligën gjermane.

Sipas lajmeve të fundit, sulmuesi i Kosovës ka arritur marrëveshje personale me Liepzigun dhe dëshiron të kalojë te kjo skuadër për sezonin e ardhshëm.

Sipas ekspertit të merkatos, Nikolo Shira, Rashica ka dhënë dritën jeshile dhe tani pritet të arrihet marrëveshja vetëm me Werder Bremenin.

Këta të fundit duan të paktën 30 milionë euro për të lënë të lirë sulmuesin dhe nuk kanë ndërmend të bëjnë asnjë ulje dhe Leipzigu është i detyruar të paguajë këtë shifër.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments