No menu items!
Ballina KRYESORE Koronavirusi prek edhe Drenicën

Koronavirusi prek edhe Drenicën

Pas rasteve me koronavirus në klubin e Flamurtarit, janë konfirmuar edhe dy raste në klubin e Drenicës. Bëhët fjalë për kapitenin e skuadrës, Azem Bejtën dhe Hys Tahiri, të cilët kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.

Për Insportin ekskluzivisht e ka konfirmuar kryetarja e klubit, Mihane Kodra.

Presidentjan e Drenicës, Mihane Kodra për të konfirmuar se klubi i Drenicës është prekur nga koronavirusi.

Kodra deklaroi se kapiteni i Drenicës, Azem Bejta dhe Hysen Tahiri janë në gjendje të mirë dhe në vetëizolim.

“Në klubin tonë kemi dy raste me koronavirus. Bëhët fjalë për Azem Bejtën dhe Hysen Tahiri. Bejta ka bërë testin dhe ka rezultuar pozitiv, sot kemi pranuar rezultatin, ndërsa Tahiri nuk është testuar por ka simptoma të forta”.

“Të them të drejtën futbollistët janë të shqetësuar por do t’ia dalim edhe kësaj sfide”, u shpreh ajo.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments