No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Conte: Na dëmtuan me kalendarin e ndeshjeve

Conte: Na dëmtuan me kalendarin e ndeshjeve

Me barazimin 2-2 më fushën e Romës u thotë lamtumirë ambicieve për titullin kampion në Serinë A, por katër javë para fundit zikaltrit sigurojnë matematikisht pjesëmarrjen në Champions sezonin e ardhshëm. Për këtë arritje, gjithsesi minimale për një ekip të madh si Interi, trajneri Antonio Conte u shpreh:

“Jemi kualifikuar para kohe me plot 14 pikë më shumë se vendi i pestë. Nëse kampionati ynë është poshtë pritshmërive, çfarë mund të thuhet për ekipet e tjera? Më duket se ka edhe ndonjë paramendim, si me kalendarin. Ne në periudhën vendimtare gjithmonë ndeshemi me ekipe që kanë pushuar më shumë,” – u shpreh Conte pas ndeshjes, duke theksuar se nuk ka çfarë t’u kërkojë më shumë futbollistëve të tij. – “Këta djem duhet të fitojnë eksperiencë dhe mësohen të luajnë disa ndeshje të veçanta. Skuadra duhet të përmirësohet sa i përket cilësisë dhe organikës si në faktorë të tjerë, por unë nuk mund t’u kërkoj asgjë lojtarëve.”

Duke iu kthyer polemikës së kalendarit, Conte vijon:

“U bë për të na vënë në vështirësi, gjithmonë kemi një ditë më pak për të pushuar krahasuar me shumë skuadra, duke luajtur në mbrëmje. Në fund, i paguan këto gjëra. Është hera e pestë që luajmë ndaj një skuadre që ka pushuar një ditë më shumë. Kur duhen bërë kompromise, e paguan gjithmonë Interi. Në fund, shuplakën e merr Interi. Nuk mund të mos e shihni atë që ka ndodhur.”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments