No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Askush si Messi, 7 herë golashënuesi më i mirë i La Ligas

Askush si Messi, 7 herë golashënuesi më i mirë i La Ligas

Lionel Messi e mbyll La Ligan si golashënuesi më i mirë me 25 finalizime, katër më shumë se rivali i tij më i afërt, Karim Benzema, që nuk mundi ta gjente rrugën e rrjetës për 61 minuta që qëndroi në fushë në barazimin 2-2 të Realit në fushën e Leganes.

Kjo është hera e katërt radhazi dhe e shtata në karrierë, që “ylli” argjentinas fiton këtë çmim individual, duke thyer edhe rekordin e legjendës së Athletic Bilbaos, Telmo Zarra, i cili është shpallur gjashtë herë golashënuesi më i mirë i kampionatit spanjoll rreth 70 vite më parë.

6 herë fituesi i Topit të Artë ka shënuar deri tani 30 gola në të gjitha kompeticionet me Barçën, shifër që mund të përmirësohet në sfidën e kthimit me Napolin në Champions e më tej, sigurisht nëse “blaugranat” do të kualifikohen.

25 golat në La Liga Messi i ka shënuar në 16 nga 33 ndeshje ku është aktivizuar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Duro ankohet sërish në referim

Drenica ka triumfuar në derbin drenicak ndaj Feronikelit me rezultat 1:3. Kreshnik Uka realizoi dy gola për mysafirët, kurse Frashëri shënoi një tjetër për...

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm...

Recent Comments