No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Video: Fluturimi i frikshëm i Marquez, kampioni thyen krahun

Video: Fluturimi i frikshëm i Marquez, kampioni thyen krahun

Pista e shtëpisë në Spanjë nuk i solli shumë fat djaloshit të shtëpisë Marc Marquez. Ky i fundit përjetoi një aksident të tmerrshëm që i ka shkaktuar shumë dëmtime. Ai fluturoi disa metra në ajër gjatë një tentative për parakalim.

Ai u mundua të kalonte Vinales për t’i rrëmbyer vendin e dytë në renditje, por gjithçka shkoi keq, pasi humbi kontrollin e makinës vetëm 4 xhiro para fundit. Marquez fluturoi jashtë pistës, madje rrota e motorrit e përplasi sërish në rënie duke i shkaktuar dëmtime në trup.

Spanjolli ka fraktura në krahun e tij që e mori gjatë goditjes dhe duhet të futet në operim. Ai ka thyer krahun e djathtë. Një lajm shumë i keq ky për pilotin që luftonte për titullin kampion dhe këtë vit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments