No menu items!
Ballina KRYESORE Progni: Nuk e prisja një futboll kaq të mirë në Kosovë

Progni: Nuk e prisja një futboll kaq të mirë në Kosovë

Sulmuesi i Gjilanit, Gerhard Progni, ka thënë se kampionati i futbollit në Kosovë ka dalë shumë më cilësor e më interesant se sa ai e ka pritur kur iu bashkua këtij klubi.
“Të them të drejtën nuk e prisja kaq mirë, por realisht po kënaqem edhe me ekipin edhe me presidentin e klubit, por edhe me kampionatin. Sinqerisht e kam menduar më të lehtë futbollin këtu, por që në ndeshjen e parë kur kemi humbur me Trepçën’89 e pashë që luhet edhe këtu futboll jo vetëm në Shqipëri”, ka theksuar Progni në Klan Kosova, transmeton Futbolli.info.
Ai tutje ka thënë se në Kosovë ka shumë talente dhe në një të ardhme të afërt mund t’ia kalojë edhe kampionatit shqiptar.
“Talente këtu ka më shumë, por në Shqipëri ka më shumë profesionalizëm. Këtu disi luhet më lirshëm. Fitorja në derbi? Më shumë jam i kënaqur për tifozët sepse e kanë pritur. E rëndësishme është që fituam sepse objektivi është Evropa”, ka nënvizuar Progni.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments