No menu items!
Ballina Opinione Po shkuam në raportimet e Sport Radar na hëngër dreqi!

Po shkuam në raportimet e Sport Radar na hëngër dreqi!

Shkruan: Driton LATIFI
Dje derbi gjilanas duket se shpetoi veten dhe futbollin e Kosoves, besoj se ajo qe kam thene gjithmone ti japim rastin futbollit ne loje u verejt me se miri, por jo ne te gjitha ndeshjet veq kesaj “argumentet” e qakejve se Federata qenka gjithmone fajtore rrane ne uje, apo nashta keni ekuacione qe kane vdeke moti qe ne fillim te 2000-tave, kur shkaterronit cdo shprese te dikujt qe luftonte me nder sikur ai Super Gjilan i atyre viteve, i cili besoj se ishte edhe me mire se ky i ketij stinori.
Disa “talente” te reja u shfaqen ne Mitrovice ndonese nuk pati transmetim ajo loje po takimi ne “Xhemajl Ibish”, dikush u mundua te godas kuqezinjte qe nuk i shkojne per shtati, por pesoi autogol…
Prokurori serish leshoi mesazh, por futbolli kosovar kerkon me shume hulumtime.
Mos te harrojne klubet e njerzit qe i bejne keto ta harrojne qe lejojme te sjellin nje Shqiperi te futbollit ketu, ka nje agjenci Sport Radar qe po pergatit dosjet, po shkuam ne raportimet e tyre na hengri dreqi… nje kampionat te perseritur shqiptar me defekte kurdisje do ta vuajme gjate…
Follirantat e shehrit te madh vazhdojne me bilancin e tyre pozitiv me moton “me rendesi pjesemarrja”, gjithmone ekziston kampionati i radhes per ata, deri sa dikush ta kuptoj se diqka duhet ndryshuar ne krye aty prej nga qelbet edhe peshku…
Dy javet e fundit mund te jene interesante, por per vete shoh ekipet gjilanase ne pozitat 1 dhe 2, e meritojne kane investuar shume dhe vet qyteti prej vitesh frymon me ato ngjyra.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments