No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Man.United blindon sulmuesin e ri, rinovim me rritje rroge

Man.United blindon sulmuesin e ri, rinovim me rritje rroge

Manchester United pritet t’i ofrojë një kontratë të re Mason Greenwood. 18-vjeçari kontratën e tij para 9 muajsh deri në vitin 2023, por drejtuesit dhe i riu do të rinovojnë sërish.

Greenwood do të fitojë 40 mijë paundë në javë. Një shifër shumë e majme duke parë dhe moshën e re të futbollistit. Trajneri Ole Gunnar Solskjaer është shumë i kënaqur nga paraqitjet e futbollistit të tij dhe i ka dhënë formacionin.

Golat dhe përformancat e Greenwood kanë bërë që drejtuesit të mendojnë për të rritur përfitimet e futbollist të ri. Anglezi pritet të mos bëjë rezistencë dhe të firmosë kontratën e re me “Djajtë e kuq”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments