No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Kelmendi ngre alarmin: Nëse vërtetohet se e trukuan ndeshjen Trepca-Llapi, dikush do...

Kelmendi ngre alarmin: Nëse vërtetohet se e trukuan ndeshjen Trepca-Llapi, dikush do t’i “hajë” 8 vite burg

Ndeshja e futbollit në mes të Trepcës dhe Llapit e cila përfundoi me rezultat tenistik 5:4, është bërë subjekt i një zhurme dhe pakënaqësie të madhe tek simpatizantët e futbollit në Kosovë, kjo për shkak se ka dyshime të bazuara sipas të pa kënaqurve.

Në ndeshjen në të cilën deri në minutën e ’90 po udhëhiqnin llapjanët me rezultat 3:4, e në 3 minutat shtes ai rezultat u përmbys në favor të Trepcës, duke u mbyllur takimi 5:4.
Në lidhje me atë se cfarë parasheh ligji për individët të cilët janë të përfshirë në manipulime apo në kurdisje të ndeshjeve, Kelmendi për “Presheva Jonë” ka thënë se dënimi mund të jetë deri në 8 vite burgim efektiv.
“Nëse ka elemente të veprës penale, secili person që është i përfshirë, mund të dënohet sipas Kodit Penal të Republikës së Kosovës. Dënimet janë si me gjoba, ashtu edhe me burgime, njëkohësishtë. Dënimet me burgim mund të shkojnë deri në 8 vite”, është shprehur Besim Kelmendi, prokurorë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Recent Comments