No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Haxhihamza optimist: Ne besojmë, do ja dalim!

Haxhihamza optimist: Ne besojmë, do ja dalim!

Të shtunën u zhvillua derbi i madh i futbollit kosovar ndërmjet Dritës dhe Gjilanit ku fitues doli kjo e fundit, me golat e realizuar nga Sebino Plaku dhe Adenis Shala.

Pas ndeshjes, përmes një postimi në facebook, ka reaguar portieri i Gjilanit, Kenan Haxhihamza.

“Ne besojmë, do ja dalim, e dëshmuam, jemi më të mirët”, ka shkruar gardiani gjilanas në postimin e tij.

Gjilani ka mundësi të mirë që këtë sezon të shpallet kampion i Kosovës, por duhet t’i fitojë dy ndeshjet e fundit dhe të shpresojë në hap fals të Dritës, pasi ka një pikë më pak.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments