No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Fiorentina ndez motorët, gati dy goditjet në merkato

Fiorentina ndez motorët, gati dy goditjet në merkato

Klubi viol i Fiorentinës ka filluar peshkimin në Gjermani, pas afrimit të Francezit Ribbery tani është në gjurmët e Mario Gotze lojtarit që i dha kupën e botës panzerave me golin e tij në fundin e ndeshjes me Argjentinën.

Lojtari i cili ndiqet nga Sevilla dhe Monaco është pjesë e planeve të Fiorentinës sezonin e ardhshëm, afrimi i tij mundet të sigurohet nga njohja dhe miqësia që ai ka me Ribbery.

Në Itali janë të sigurt që ai do të bashkohet me skuadrën viole, por jo vetëm sepse pas tij është Mario Mandzukic të dy ish-lojtarë të Bayern Mynchen.

Këtë sezon Fiorentina ndodhet në vendin e 13-të, shumë poshtë në tabelë dhe larg pritshmërive nga pronarët e klubit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Cassano: Interi është qesharak në Ligën e Kampionëve. Futboll në Itali nuk luajnë ata, por Atalanta

Ish sulmuesi i Milanit dhe Interit Antonio Cassano foli me mikrofonat BoboTV duke skanuar situatën e Interit. “Ka gjetur një qëndrueshmëri të madhe. Skuadra...

Reali barazon në frymën e fundit ndaj Sociedad, titulli largohet akoma më shumë 

Reali i Madridit nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 mbrëmjen e sotme ndaj Sociedadit në shtëpi. Një barazim që...

Java e 23-të në Superligë luhet në fundjavë, vëmendja në “Fadil Vokrri” dhe “Rexhep Rexhepi”

Java e 23-të në Superligën e Kosovës do të vazhdojë në fundjavë. Fillimisht, ndeshja e parë do të luhet...

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Recent Comments