No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sahiti sqaron intervistën që bëri bujë në Kosovë dhe në Serbi

Sahiti sqaron intervistën që bëri bujë në Kosovë dhe në Serbi

Futbollisti kosovar Suad Sahiti ka sqaruar intervistën për një faqe polake e që bëri bujë gjatë të shtunës. Intervista është përcjellë nga mediat serbe, që kanë nxjerrë një deklaratë të tij për tituj bombastikë. Ndër të tjera mediat serbe kanë shkruar se “reprezentuesi i Kosovës thotë se Beogradi është shtëpi e tij”.

Në fakt një deklaratë e ngjashme i është publikuar Sahitit nga faqja polake. Ai ka lindur në Beograd.

Sahiti për KOHËN ka mohuar të ketë deklaruar në atë mënyrë.

“Në një intervistë që kam dhënë këtu në Poloni në një medium, besoj që nuk i kanë kuptuar ashtu si duhet gjërat. Pastaj mediat në Serbi mezi kanë pritur që të ndodhë diçka e tillë. Mirëpo e vërteta është që kam thënë kështu: ‘Kam lindur në Beograd, mirëpo jam kosovar dhe familja ime jeton në Prishtinë. Disa nga familjarët e mi jetojnë edhe në Beograd, si shumë shqiptarë që jetojnë dhe punojnë në Beograd”, ka thënë Sahiti.

“Jan keqkuptuar disa gjëra. Pavarësisht se çka do të shkruhet dhe çka do të thuhet, nuk mund të ndryshojë krenarinë time për familjen dhe prejardhjen time’, ka shtuar Sahiti.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

City i pandalshëm edhe në Champions League

Manchester City është me një këmbë në fazën çerekfinale të UEFA Champions League, pasi ka mposhtur Borussia Monchengladbach në ndeshjen e parë me shifrat...

Presidenti i Dritës vjen me një reagim pasi u mposhtën sot në Prishtinë

Drita ka pësuar një humbje të hidhur e treta rresht përballë Prishtinës, por duket se kjo e fundit ishte më e hidhura.

Recent Comments