No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Nuhiu: Pavarësisht humbjes titulli është ende në duart tona

Nuhiu: Pavarësisht humbjes titulli është ende në duart tona

Java e 31-të e Superligës së Kosovës në futboll ashtu siç është pritur ka sjellë disa ndeshje të jashtëzakonshme dhe mjaft interesante.

Padyshim vëmendja ishte Gjilan aty ku u ballafaquan Drita e Gjilani e cila mbyllet me rezultat 0:2 për ta ndezur maksimalisht luftën për titull. Sebino Plaku dhe Adenis Shala ishin shënuesit te Gjilani në këtë fitore.

Megjithatë, trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu tha se skuadra e tij luajti shumë mirë pavarësisht disfatës.

“Bëmë një pjesë të parë shumë të mirë. Kishim iniciativën dhe krijuam rastet. Por, në pjesën e dytë gjërat ndryshuan. Goli i parë i pranuar në disbalancoi në lojën tonë dhe pastaj erdhi edhe goli i dytë. Pavarësisht mungesave që kishim bëmë një ndeshje të mirë dhe unë dua që t’i përgëzoj çunat për këtë arritje”, deklaroi Nuhiu për “Super Sport Kosova”.

Tekniku i Dritës beson se titulli i kampionit ndodhet në duar të ‘bardhekaltërve’, ndërkohë fokusi tashmë do të jetë në ndeshjen e radhës ndaj Drenicës.

“Presion nuk kemi aspak, pasi që ndodhemi në pozitën e parë dhe gjithçka varet nga ne. Tashmë do të përqendrohemi në ndeshjen e radhës ndaj Drenicës”, përfundoi Nuhiu.

Pavarësisht disfatës Drita vazhdon në krye të klasifikimit me 65 pikë, një më shumë se Gjilani që ndodhet në pozitën e dytë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments