No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Munishi: Nuk dorëzohemi deri në fund

Munishi: Nuk dorëzohemi deri në fund

Ballkani i Suharekës ka bërë një hap fals në luftën për titullin kampion, derisa në kuadër të xhiros së 31-të ka barazuar në shtëpi me Prishtinën (2-2).

Megjithatë, tekniku i kësaj skuadre, Ismet Munishi, ende nuk është dorëzuar në luftën për titullin kampion.

“Në pjesën e parë luajtëm mirë, krijuam raste dhe realizuam. Më pas bëmë disa lëshime edhe që na kushtuan, por të paktën po luajmë futboll cilësorë dhe njerëzit po kënaqen duke na shiquar. Ne nuk do të dorëzohemi deri në fund për titullin kampion, pasi që kemi gjasa matematikore”, ka theksuar Munishi për “Super Sport Kosova”.

“Ne do të shkojmë në çdo ndeshje për të luajtur futboll dhe nuk do të dorëzohemi deri në fund”, ka përfunduar Munishi.

Ballkani tashmë ka zbritur në pozitën e tretë të renditjes tabelare me 63 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments