No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Interi rigjen yllin e mesfushës, gati për Romën

Interi rigjen yllin e mesfushës, gati për Romën

Nxitimi i fundit, me ëndrrën e titullit në sfond. Pas momenteve të vështira me Bologna dhe Verona, ka lajmë të mira për zikaltrit. Trajneri Antonio Conte “përqafon” sërish Nicolò Barella, që më në fund është riaftësuar.

Ish-mesfushori i Cagliari kishte pësuar një tërheqje muskulore në kofshën e djathtë. Interit i është dashur të bëjë pa të në katër ndeshjet e fundit. Për transfertën kundër Romës, lojtari i datëlindjes 1997 do të jetë i disponueshëm.

Ndërkohë, situata e Romelu Lukaku, i cili ka mbetur jashtë dy ndeshjeve të fundit, do të duhet të vlerësohet. Conte shpreson që ta ketë në dispozicion sulmuesin belg. Në “Olimpico” është sprova e fundit për titullin. Kuptohet, me shpresën se Juventusi do të vijojë me hapa të tjerë falsë, sin ë tri ndeshjet e fundit, kur nuk ka fituar dot.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments