No menu items!
Ballina KRYESORE Drita-Gjilani, derbi më i rëndësishëm i viteve të fundit

Drita-Gjilani, derbi më i rëndësishëm i viteve të fundit

Në kuadër të javës së 31-të të Superligës së Kosovës në futboll, në pasditën e sotme do të zhvillohen gjashtë ndeshje tejet interesante.

Të gjitha ndeshjet e kësaj xhiro do të zhvillohen sot me orar të njejtë, saktësisht nga ora 17:00.

E gjithë vëmendja e futbolldashësve sot do të jetë në stadiumin e qytetit në Gjilan, ku Drita dhe Gjilani do të përballen mes vete në “Derbin e Anamoravës”.

Rivaliteti mes dy skuadrave në fjalë ka qenë gjithmonë i madh, por tani duket të jetë edhe më i madh për faktin se si Drita, ashtu edhe Gjilani po luftojnë për titullin e kampionit këtë edicion.

Nga ana tjetër, ndeshje interesante do të zhvillohet edhe në stadiumin e qytetit në Suharekë, ku Ballkani është nikoqir i FC Prishtinës.

Ballkani i Ismet Munishit gjithashtu po lufton për titullin e kampionit këtë edicion, derisa FC Prishtina është eliminuar nga gara pas humbjes nga Gjilani (2:1) dhe barazimit me Dritën (1:1).

Në pjesën e poshtme të tabelës, Trepça’89 do ta luajë një ndeshje vendimtare kundër Llapit, ku vetëm fitorja e shpëton nga rënie prej elitës, derisa Flamurtari do të ketë punë me Feronikelin në kryeqytet.

Drenica e pret Vushtrrinë në Skënderaj, kurse, Ferizaj do të luajë përballë Dukagjinit në “derbin e skuadrave të dorëzuara për mbijetesë”.

IPKO SUPERLIGA – JAVA 31

17:00 DRITA – GJILANI

17:00 BALLKANI – PRISHTINA

17:00 FLAMURTARI – FERONIKELI

17:00 TREPÇA 89 – LLAPI

17:00 FERIZAJ – DUKAGJINI

17:00 DRENICA – VUSHTRRIA

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments