No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bartomeu nuk nxitohet, Quique Setien mbetet në krye të Barçë

Bartomeu nuk nxitohet, Quique Setien mbetet në krye të Barçë

Quique Setien mbetet trajner i Barcelonës, të paktën për momentin. Sipas “El Mundo Deportivos”, tekniku ka marrë besimin e presidentit Josep Maria Bartomeu pas një takimi të gjatë kokë më kokë mes tyre.

Setien ka dhënë shpjegimet e tij për disfatën e papritur kundër Osasunas, që solli edhe reagimin e ashpër të Lionel Messit, i cili tundi nga themelet ambientin “blaugrana”: “Ose ndryshojmë diçka, ose do të humbasim edhe ndeshjen kundër Napolit.”.

Pasi qarkulluan thashethemet për emërimin e mundshëm të Laurent Blanc apo promovimin e trajnerit të Barçës B, García Pimineta, në fund nuk pati revolucion dhe Setien do të jetë në vendin e tij, në stol, më 8 gusht, pikërisht për ndeshjen kundër Napolit në Ligën e Kampionëve.

Në ndërkohë, skuadra do të ketë pesë ditë pushim pas ndeshjes së të dielës në fushën e Alaves dhe stërvitjes të hënën dhe të martën, për t’u rikthyer më pas në stërvitje më 27 korrik, për përgatitjes në kuadër të sfidës me të kaltrit e Rino Gattusos.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments