No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zidane: Ky titull më i bukur se triumfi në Champions League

Zidane: Ky titull më i bukur se triumfi në Champions League

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, ka qenë tepër i emocionuar pas fitores 2-1 që skuadra e tij arriti ndaj Villareal në kampionat. Sukses që i dha titullin kampion skuadrës madrilène. Në një intervistë për “Marca” trajneri francez tha: “Ndoshta do të habiteni, por për mua të fitoj titullin në La Liga është më emocionuese se sa të fitosh Champions League”.

“Kjo është një ndjesi e jashtëzakonshme. Lojtarët këtë vit realizuan diçka të fantastike. Nuk arrij t’i shpjegoj emocionet. Mund të them që drejtoj një skuadër me burra të vërtetë, që meritojnë çdo kompliment për fitoren. Edhe ata që kanë luajtur më pak. Treguan në fushë se jemi skuadra më e fortë. Për mua, kjo është një nga ditët më të bukura si profesionit”, tha Zidane.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi ngushëllon Shukerin për Kranjçarin

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut të tij kroat, Davor Shuker, për ndarjen nga jeta të ish-futbollistit të...

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Recent Comments