No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Skuadrat e NBA-it spiunojnë njëra-tjetrën për shkelje të rregullave anti-Covid

Skuadrat e NBA-it spiunojnë njëra-tjetrën për shkelje të rregullave anti-Covid

Grumbullimi i 22 skuadrave të NBA-së në një kampus të vetëm ka bërë që mes tyre të nisë një luftë nervash. Kjo gjë kuptohet nga numri i konsiderueshëm i telefonatave anonime që vijnë në numrin e vënë në dispozicion nga NBA për të denoncuar personat që shkelin rregullat anti-Covid.

Në këtë numër telefoni mund të telefonojnë vetë lojtarët, trajnerët apo punonjësit, për të sinjalizuar të gjithë ata që shkelin rregullat apo i evitojnë ato, gjatë kohës që ndodhen të grumbulluar në Orlando.

Në 24 orët e fundit telefonatat kanë qenë të shumta. Mes baskebollistëve që janë dënuar për shkelje të rregullave është edhe Dwight Howard i Lakers, fajtor se nuk mbante maskë teksa ecte në hotel. Lajmin e konfirmoi vetë Howard në një konferencë për shtyp.

Por ka edhe nga ata që e përdorin këtë linjë telefonike për të fituar titullin kampion në NBA. Trajneri i Clippers, Doc Rivers, tha se ka sinjalizuar LeBron James që ka shkelur rregullat dhe se së shpejti do të sinjalizojë trajnerin e Spurs, Gregg Popovich.

“Po përpiqem t’i përfshij të gjithë, që të dënohen sa më shumë dhe skuadra ime të jetë më e kompletuara në fushë”, tha Rivers.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Recent Comments