No menu items!
Ballina KRYESORE Klubet e futbollit te ne nuk i shikojnë dështimet e veta, por...

Klubet e futbollit te ne nuk i shikojnë dështimet e veta, por e shajnë Federatën!

Shkruan: Adem Haliti

Tri xhirot e fundit të IPKO Superligës në futbollin e Kosovës janë shumë të rëndësishme për vendin tonë.

Një kampionat me shumë tensione, me shumë polemika si nga mediat, ashtu edhe nga skuadrat dhe federata, shumë pa kënaqësi shumë pa rregullsi, shumë spekulime edhe nga mediat, sepse edhe këto të fundit nuk ishin në nivelin e detyrës.

Një gjë interesant në Kosovë është se sezoni pranveror dallon nga ai vjeshtor.

Në këtë sezon të futbollit edhe trajnerët janë kyçur në Federatë apo ndoshta të gjithë duan të jenë pjesë e FFK’së. As një klub nuk e ka ndrequr hierarkinë e skuadrës së vet, por si me sulmu Federatën e me shpëtu nga dështimi i vet.

I imagjinoj se në futbollin moderne në botë, në media nuk sheh drejtor sportiv duke analizuar dhe duke u shtyrë me tjerët apo edhe duke e shrëa Federatën.

Vetëm në Kosovë ndodh që askush s’e pranon fajin e vet, por vetëm me barrë të Federata. Kjo jemi shoqëria jonë, mbijetojmë duke folur për tjerët e rezultati kërku hiq.

Me të vërtetëm që 20 vjet e njëjta çorbë. Krejt folin për të ardhme e kërkush s’punon për të ardhmen.

Kjo është Kosova, vetëm kush-kënd po e eliminon.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Recent Comments