No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Gllareva pret trajnerin e Kosovës në zyren e tij në Greqi!

Gllareva pret trajnerin e Kosovës në zyren e tij në Greqi!

Përzgjedhësi i Kosovës në basketboll, Christos Marmarinos, është pritur nga Fitim Gllareva, shef i Zyrës për Marrëdhënie Ekonimike dhe Tregtare e Kosovës në Greqi.

“Trajneri Marmarinos, përveç kontributit në zhvillimin e basketbollit në Kosovë, përmes intervistave për mediat greke po vazhdon të paraqes vendin tonë ashtu siç është,i hapur dhe mikpritës për njerëz vullnetmirë”, ka shkruar Gllareva në rrjetet sociale.

Marmarinos ka nisur vitin e kaluar eksperiencën te Kosova.

Kurse, në vetëm dy takime ai ka bërë që Kosova të jetë më ndryshe se herave tjera.

Ai ka drejtuar në dy ndeshje Kosovën dhe ka dy fitore, ndaj Islandës dhe Luksemburgut.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Përballje gjigantësh në Ligën e Evropës

Sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për 1/16 e finales së Ligës së Europës. Shorti ka sjellë...

KOK-u po përgatitet për një Kuvend të zjarrtë

Komiteti Olimpik i Kosovës përkatësisht Bordi Ekzekutiv ka caktuar dje datën e mbajtjes së Kuvendit zgjedhor në institucionin më të lartë të...

Mbrëmje ferri për Napolin e Amir Rrahmanin, eliminohen nga Europa League

Napoli i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Europës pasi janë eliminuar nga Granada me rezultat të përgjithshëm 2:3.

Ajo që ndodhi në Bullgari ishte e turpshme, boksieres kosovare i vidhet fitorja

Boksierja kosovare Donjeta Sadiku, ka mbetur sot pa medalje në turneun ndërkombëtar “Strandja” që u mbajt në Sofje të Bullgarisë.

Recent Comments