No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Dy futbollistë nga Suedia i thonë "Po" Kosovës U21

Dy futbollistë nga Suedia i thonë “Po” Kosovës U21

Dyvfutbollistë të rinj që bëjnë karrierë në Suedi, do të bashkohen me përfaqësuesen U-21 të Kosovës.

Këtë për KP e ka bërë të ditur Zgjim Sojeva, menaxher i Kosovës U-21. Bëhet fjalë për futbollistët Edi Sylisufaj dhe Lorik Ademi. Ata pritet të bashkohen me shpresat vitin tjetër, pasi të kompletojmë dokumentacionin.

Sulmuesi Sylisufaj është 20-vjeçar, kurse Ademi është 18-vjeçar.

Sylisufaj luan për Falkenbergun në elitën e Suedisë. Ka shënuar dy gola në gjashtë paraqitje këtë edicion. Më parë ka luajtur për Suedinë U-17.

Ndërkohë Ademi është mesfushor dhe po ashtu luan për Falkenbergun. Ka pesë paraqitje këtë edicion në Allsvenskan.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments