No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Dragusha: Kënaqësi t’i shohësh këto dy ekipe e sidomos këtë herë kur...

Dragusha: Kënaqësi t’i shohësh këto dy ekipe e sidomos këtë herë kur luftohet direkt për titull

Java e 31-të e Superligës së Kosovës në futboll mund të përcaktojë gjithçka sa i përket këtij edicioni.

Padyshim, vëmendja është në Gjilan aty ku zhvillohet derbi i madh shqiptar ndërmjet Dritës e Gjilanit, dy skuadra këto nga Anamorava që po e kërkojnë titullin e kampionit.

Një fitore e Ditës pothuaj do të sqaronte gjthçka, ndërsa çdo rezultat tjetër vetëm sa do ta ndezë në maksimum garën.

Ish futbollisti i njohur, Muhamet Dragusha e ka parashikuar këtë ndeshje derisa ka thënë është kënaqësi kur këto dy skuadra takohen në kohën kur të dyja po e kërkojnë titullin e kampionit.

“Mendoj qe është prej derbive më të madh në Kosovës. Është gjithmonë kënaqësi t’i shohim këto dy ekipe e sidomos këtë herë kur luftohet direkt për titull pasi të dyja janë afër dhe kanë mundësi të artë të stolisën me vendin e parë”, ka thënë Dragusha për “Zeri.info”, duke shtuar.

“Drita ka një hapa para por nuk guxon të gabojë dhe t’i bëjë tre hapa mbrapa, këtë e kemi vërtetuar se ajo dinë t’i menaxhojë këto situata në mënyrën më të mirë, anën psikologjike e kanë në nivel dhe të kontrolluar mire, pastaj forma e tyre është e lartë, stafi me autoritet po e udhëheq ekipin dhe mendoj që kanë shanse që për një kohë të shkurtër të shpallën përsëri kampion.

Në anën tjetër Gjilani një ekip me përvojë, jo stabil në rezultate e as në formën e lojtarëve, por kohëve të fundit, kur atyre ju duhet më së shumti kanë arritur kulmin e lojës dhe rezultateve dhe me plot meritë garojnë dhe e pretendojnë titullin kampion.

Gjilani ka shumë lojtarë të huaj dhe me eksperiencë por dhe vendorë e kualitativë, bëjnë që nesër të mendojnë se mund t’ia dalin me një fitore dhe të garojnë edhe në dy ndeshjet e ardhshme”, ka thënë Dragusha duke vlerësuar se në garë për titull janë tri skuadra dhe vetëm ndeshja fundit mund të përcaktojë zbardhë kampionin.

“Në garë janë 3 ekipet e para në tabelë dhe secila ka gjasat e veta, kjo gjiro e largon edhe një kandidat nga titulli dhe mbesin 2 po mund të ndodh edhe 1, d.m.th kjo javë përcakton shumëçka për luftën e të parit”, ka përfunduar Dragusha.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Recent Comments