No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Bekim Isufi i jep përparësi Dritës në derbi

Bekim Isufi i jep përparësi Dritës në derbi

Java e 31-të e elitës së futbollit kosovar mund të përcaktojë gjithçka sa i përket fatit të këtij edicioni.

Padyshim, vëmendja është në Gjilan aty ku zhvillohet derbi i madh shqiptar ndërmjet Dritës e Gjilanit, dy skuadra këto nga Anamorava që po e kërkojnë titullin e kampionit.

Një fitore e Ditës pothuaj do të sqaronte gjithçka, ndërsa çdo rezultat tjetër vetëm sa do ta ndezë në maksimum garën.

Trajneri gjilanas, Bekim Isufi në një bisedë ka folur për këtë takim derisa për një nuancë ka favorizuar skuadrën e Dritës.

“Ndeshje e cila pas shumë viteve i ballafaqon dy skuadrat që kanë ambicie të njëjta”, ka thënë fillimisht Isufi, duke folur më pas për shanset e dyja skuadrave.

”Shoh përparësi te Drita për shkak përvojës dhe derbive të luajtur të lojtarëve, por edhe Gjilani në këto dy ndeshjet e fundit tregoi pjekuri. Në këtë ndeshje barazimi nuk do i konvenon Gjilanit ndërsa për Drita prapë do të mbetet aty në vendin e parë”, ka thënë Isufi për “Zeri” i cili e sheh si ndeshje përcaktuese.

”Ndoshta mund të jetë përcaktuese për Dritën për kampionat. Në anën tjetër për Gjilanin fitorja i jep shpresë dhe i rrit ëndrrat për kampion, ndeshje për ndeshje”, ka përfunduar Bekim Isufi

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

“Nuk merremi me analista”: Nga Drita i reagojnë ashpër Granit Begollit për deklaratën kundrejt Xhevdet Shabanit

Nuk ka asnjë dyshim të vetëm se Xhevdet Shabani ka qenë futbollisti më i rëndësishëm te Drita e Gjilanit në vitet e...

Muharrem Sahitit komenton postin e ri në Federatën e Futbollit të Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futboll nga muaji mars nis një mision të qartë, atë të kualifikimit në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Ademi ngushëllon Shukerin për Kranjçarin

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut të tij kroat, Davor Shuker, për ndarjen nga jeta të ish-futbollistit të...

Feronikeli e arrin fitoren e parë këtë vit, derisa Drenica barazon me Gjilanin

Feronikeli e ka arritur fitoren e parë në vitin 2021 pas dy humbjeve dhe një barazimi, duke e mposhtur bindshëm 3:0 Arbërinë,...

Recent Comments