No menu items!
Ballina KRYESORE Batatina: T’i marrim tri fitore radhazi dhe të renditemi tek 5 skuadrat...

Batatina: T’i marrim tri fitore radhazi dhe të renditemi tek 5 skuadrat e para

Skuadra e Llapit është mysafire e Trepçës ’89, në duelin e vlefshëm për javën e 31-të në Superligë.

Takimi zhvillohet të shtunën nga ora 17:00, në stadiumin ‘Riza Lushta’ në Mitrovicë.

Para kësaj sfide për inFokus ka folur trajneri i Llapit, Tahir Batatina.

Tekniku llapjan ka paralajmëruar ‘minatorët’ , duke kërkuar triumf në këtë ballafaqim.

Madje Batatina synon tri fitore në tri xhirot e fundit për të përfunduar në pozitën e 5-të, pasi siç thotë nuk po mund ta sheh Llapin në vendin e 6-të.

“Nuk do të jetë ndeshje e lehtë, duke e parë pozitën e Trepçës ’89, por ne jemi të kompletuar si skuadër dhe kërkojmë të jemi sa më lartë në tabelë, ti marrim tri fitore radhazi dhe të renditemi tek 5 skuadrat e para, sepse është viti i parë pas rikthimit të Llapit në Superligë që jemi në pozitën e gjashtë në tabelë, ku nuk po mundem ta shoh Llapin këtu, sepse gjithmonë kemi qenë tek tri skuadrat e para dhe në luftë për titull”, deklaroi Tahir Batatina.

Para kësaj përballje Llapi renditet i 6-ti me 42 pikë, ndërsa Trepça ’89 e 9-ta me 35 sosh.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments