No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Mandzukic nis bisedimet për t’u kthyer në Serie A!

Mandzukic nis bisedimet për t’u kthyer në Serie A!

Mario Mandzukic po kalon një periudhë pushimesh pasi u lirua nga Al Duhail, por ai duket se është i gatshëm të kthehet në Itali. Sulmuesi kroat po negocion, përmes agjentëve të tij, me Fiorentinën.

Në pjatë ka një kontratë 2-vjeçare me mundësi për vitin e tretë, me rreth 3 milion euro në sezon si propozim nga klubi vjollcë.

Ideja është joshëse për Mandzukic i cili do të ishte i gatshëm të luante në Serie A sërish, por mund të duhen disa ditë për të kuptuar se cilat oferta të tjera do të paraqiten, si për shembull Interi i Antonio Contes, që po kërkon një zëvendës Lukaku.

Kujtojmë që Lukaku la Italinë dhe Juventusin pasi nuk ishte më në planet e klubit bardhezi dhe u transferua në Katar për 5.5 mln euro si vlerë kartoni dhe 10 mln euro për një sezon e gjysmë që do të fitonte bomberi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Ballkani dhe Trepça ’89, kanë shënuar fitore identike në ndeshjet e xhiros së 23 të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Ballkanit e...

Ish-futbollisti i Kosovës parashikon: Bledi Shkëmbi apo Bledar Devolli, humbja njërin mund ta lë pa punë

Elita e futbollit kosovar sot sjell një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të fortë. Fjala është për përballjen Ballkani – Drenica e cila luhet në Suharekë...

Mesut Ozil i pafat, mbyll sezonin pas dëmtimit të rëndë në gju

Mesut Ozil u largua nga Arsenali në janar dhe iu bashkua skuadrës së Fenerbahce, me dëshirën për të fituar titullin kampion në Turqi. Gjithsesi...

Recent Comments