No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Flamengo bën ligjin në Brazil, fiton titullin e 36-të kampion

Flamengo bën ligjin në Brazil, fiton titullin e 36-të kampion

Ekipi i Flamengo ka fituar titullin kampion në Brazil për të 36-ën herë në historinë e tij. Skuadra braziliane fitoi 2-1 takimin e parë ndaj Fluminense dhe më pas 1-0 edhe atë të kthimit në finalen e dyfishtë.

Dy fitore që i japin titullin kampion të kampionatit “carioca” skuadrës së Flamengo, që këtë sezon ka fituar edhe Kupën Libertadores, Recopa dhe Superkupën braziliane.

Skuadra braziliane drejtohet nga trajneri portugez Jorge Jesus, që ka treguar se është njeriu i duhur për Flamengo.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments