No menu items!
Ballina KRYESORE Derbi i madh i besohet Dardan Çakës

Derbi i madh i besohet Dardan Çakës

Paraqitja e mirë në ndeshjen Prishtina – Drita në kuadër të javës së 30-të ka bërë që gjyqtarit të ri dhe perspektiv Dardan Çaka t’i besohet edhe derbi më i madh në futbollin e Kosovës, Drita-Gjilani, që do të zhvillohet të shtunën në Gjilan. Kjo ndeshje është e rëndësisë së jashtëzakonshme për të dyja skuadrat, të cilat janë në garë për titull të kampionit kur kanë mbetur edhe tri xhiro deri në mbyllje të kampionatit. Ndërkohë, ndeshja tjetër interesante ndërmjet Ballkanit dhe Prishtinës, që do të zhvillohet në Suharekë iu ka besuar Gramos Shalës. Do theksuar se FFK në tri javët e fundit ka vendosur që në çdo ndeshje të jenë nga gjashtë gjyqtarë. Pra, që nga kjo fundjavë në fushë do të jenë edhe gjyqtarët pranë portave. E gjithë kjo është bërë që gjyqtarët të kenë sa më pak gabime gjatë një ndeshjeje./Futbolli.info

Më poshtë zyrtarët e ndeshjeve të javës së 31-të

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments