No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Zeneli në top-formë, shënon sërish në miqësore

Zeneli në top-formë, shënon sërish në miqësore

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli po dëshmon dita-ditës se është duke u kthyer në top-formë pas lëndimit që e la për shumë muaj jashtë fushës së gjelbër.

Zeneli shënoi edhe sot në miqësoren që skuadra e tij Reims e fitoi kundër Rouen, me rezultat 3:0.
Në dy ndeshje Zeneli ka shënuar dy gola dhe ka dhuruar një asistim.

Forma e tij i gëzon edhe tifozët dardanë, duke pasur parasysh faktin se Kosovën në shtator e presin ndeshjet e para të edicionit të ri në Ligën e Kombeve, derisa në tetor ndeshj e shumë pritur kundër Maqedonisë së Veriut në gjysmëfinale të “play-off”-it për Evropian.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments