No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Theu karantinën 48-orëshe, basketbollisti dënohet me izolim shtesë

Theu karantinën 48-orëshe, basketbollisti dënohet me izolim shtesë

Situata te skuadra e Houston Rockets nuk është aspak e mirë. Pas lajmit se Russell Westbrook ka dalë pozitiv me koronavirus dhe se James Harden ende nuk ka mbërritur në Orlando, mësohet se një basketbollist i ekipit teksan ka thyer regullat.

Ai është braziliani Bruno Caboclo, i cili ka thyer rregullat e protokollit të sigurisë të Covid-19 të vendosura nga NBA. Ai nuk ka respektuar karantinimin 48-orësh që çdo lojtar duhet të bëjë pas mbërritjes në kampusin e “Walt Disney World” në Florida.

Ai ka dalë më herët nga dhoma e tij e hotelit dhe për këtë veprim është dënuar. NBA ka vendosur të dënojë lojtarin me 8 ditë izolim suplementar për këtë thyerje të rregullores, duke bërë që Caboclo të mos stërvitet me skuadrën.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments