No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Suarez: Lautaro? Nëse vjen do e ndihmojmë të përshtatet shpejt

Suarez: Lautaro? Nëse vjen do e ndihmojmë të përshtatet shpejt

Luis Suarez ka thënë se sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez, do të ishte i mirëpritur në Camp Nou, duke e quajtur një lojtar me të vërtetë shumë të mirë. Martinez vazhdon të jetë i lidhur me një transferim te Barcelona, për një marrëveshje që mund të arrijë në 70 milion euro, plus shërbimet e Junior Firpo.

Martinez mendohej se do të zëvendësonte Luis Suarezin si sulmuesin kryesor të Barçës, por Suarez pranoi se nuk ka asnjë problem nëse 22 vjeçari do të vinte në Katalonjë.

“Ai është një futbollist shumë i mirë, që ka treguar një nivel të lartë me fanellën e Interit”, tha Suarez për SPORT. “Nuk është e lehtë të transferohet në Itali nga Argjentina, por Lautaro ka treguar se nuk e kishte aspak problem dhe ka shkëlqyer. Ai është i ri dhe nëse vjen te Barcelona, do e ndihmonim të përshtatej sa më shpejt të ishte e mundur”, u shpreh bomberi uruguaian.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments