No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Simeone ironik: Në La Liga vetëm dy skuadra mund ta fitojnë titullin!

Simeone ironik: Në La Liga vetëm dy skuadra mund ta fitojnë titullin!

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone, ka folur rreth objektivave të ekipit të tij në këtë sezon. Në konferencën e zakonshme përpara duelit të së nesërmes kundër Getafes në transfertë, argjentinasi u shpreh se fundi i kampionatit spanjoll dihet. Ai shtoi se vendi i tretë duhet të konsiderohet arritje për ekipin e tij, duke thumbur kështu dy gjigantët spanjollë të Realit dhe Barcelonës.

‘’Mendoj se pritshmëritë duhet të jenë gjithmonë sa më të larta. Ne jemi të parët që kërkojmë shumë nga vetja, por fatkeqësisht luajmë në një kampionat ku janë vetëm dy ekipe që shpallen zakonisht kampionë. Në vendet e tjera është vetëm një ekip. Franca ka PSG-në, Italia ka Juventusin, ndërsa ne kemi Realin dhe Barcelonën,’’ deklaron Simeone duke ironizuar me rivalët e tij.

‘’Që nga rikthimi në fushë nga pandemia, Reali ka fituar nëntë ndeshje nga nëntë të tilla dhe janë shkëputur gjashtë pikë të tjera përpara nesh. Sigurisht që gjatë kampionatit dhe ato mund të humbasin një ndeshje, pasi në fund të fundit futboll është. Gjithsesi ne po mundohemi t’i konkurojmë ato dhe po përpiqemi që klubi jonë të ecë përpara,’’ mbyll ‘’El Cholo’’.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments