No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Rummenigge: Keqardhje për Dembélé, një nga lojtarët e mi të preferuar 

Rummenigge: Keqardhje për Dembélé, një nga lojtarët e mi të preferuar 

Karl-Heinz Rummenigge, Kryetar i Bordit të Drejtorëve të Bayern Munich, legjendë e futbollit gjerman dhe botëror, pati fjalë lavdërimi për francezin e ​​Ousmane Dembélé, i cili ka qenë jashtë veprimi që nga shkurti për shkak të një dëmtimi të rëndë të muskujve të këmbës.

Në një intervistë për “France Football”, Rummenigge kujton se ishte i kënaqur me lojën e Dembélé, kur luajti për Borussia Dortmund, rivalin kryesor të bavarezëve në vitet e fundit të Bundesliga. “Kur ishte në Dortmund (sezoni 2016-2017), më pëlqente ta shikoja duke luajtur Ousmane Dembélé. Ai ishte një nga lojtarët e mi të preferuar”, – tha ai. Drejtuesi i lartë i Bayernit kujton se francezi ishte arkitekti i Dortmundit, që eliminoi skuadrën bavareze në gjysmëfinale të Kupës së Gjermanisë me një gol të shkëlqyeshëm. Borussia fitoi trofeun kundër Eintracht Frankfurt.

Që kur u transferua te Barcelona, ​​Dembélé mezi ka mundur t’i shfaqë cilësitë e tij për shkak të numrit të madh të dëmtimeve të muskujve, që ka pësuar. Një fakt që e trishton Rummenigge: “Që kur u nis për te Barcelona, ​​më vjen keq të them se përparimi i tij është ngadalësuar për shkak të shumë lëndimeve”. Ousmane aktualisht po rikuperon një dëmtim muskulor në këmbën e djathtë. Verën e kaluar, Bayern Munich studioi mundësinë e huazimit të Dembélé për sezonin 2019-2020, por në fund zgjodhi brazilianin Philippe Coutinho, gjithashtu nga Barcelona.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments