No menu items!
Ballina KRYESORE Prekazi: Favoriti për titull? Topi është i paparashikueshëm!

Prekazi: Favoriti për titull? Topi është i paparashikueshëm!

Superliga e Kosovës në futboll ka hyrë në fazën finale.

Kanë mbetur vetëm edhe tri ndeshje për t’u sqaruar gjithçka si në luftë për titull ashtu edhe në luftë për mbijetesë.

Trajneri i mirënjohur kosovar, Rafet Prekazi i cili aktualisht udhëheq Përfaqësuesen e Kosovës U21, në një intervistë për “Zërin”, ka parashikuar këto tri javët e mbetura, derisa nuk ka pranuar ta jap skuadrën favorite pasi siç deklaron ai, “Topi është i paparashikuar”.

Drita, Gjilani e Ballkani janë tri skuadrat që po luftojnë për titull, derisa Flamurtari, Drenica e Trepça’89 për ekzistencë (Ferizaj, Dukagjini e Vushtrria tashmë janë përshëndetur).

“Është për mirë për futbollin e Kosovës që ka ardhur kjo situatë, ku tri javë pa përfunduar kampionati, tri skuadra janë në luftë për titull, rivalitet që nuk ka asnjë shtet në Ballkan”, ka thënë Prekazi”.

“Se kush më shumë ka gjasa për titull nuk mund të them asgjë. Gjasat i kanë të gjitha këto tri ekipe dhe le t’i matin forcat mes veti. Unë them se të tri këto skuadra që janë lart në tabelë, secila që arrin të bëhet kampion, nuk mund të them qe nuk e ka merituar titullin. Personalisht, nuk preferoj të jap emra sepse kanë mes veti lojë dhe topi është i paparashikuar”, vlerësoi trajneri nga Mitrovica, Rafet Prekazi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments