No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Milani paguan 3.5 mln euro, Kjaer qëndron kuqezi!

Milani paguan 3.5 mln euro, Kjaer qëndron kuqezi!

Lajmi ishte në ajër që prej ditës së djeshme, por tani zyrtarizimi ka mbërritur edhe në faqen zyrtare të Milanit: Simon Kjaer blihet përfundimisht nga klubi kuqezi për shifrën 3.5 milionë euro nga Sevilla. Mbrojtësi 31-vjeçar danez do të vazhdojë të veshë fanelën e “Djallit” edhe për sezonet në vijim.

“AC Milan njofton se ka ushtruar opsionin për blerjen përfundimtare të shërbimeve sportive të Simon Kjaer nga Sevilla FC. Futbollisti danez ka nënshkruar një kontratë me klubin AC Milan deri më 30 qershor 2022”.

Ish-mbrojtësi i Palermo, Wolfsburg dhe Roma ka luajtur këtë sezon 13 ndeshje mes kampionatit dhe Kupës së Italisë, duke mos harruar që u transferua në Itali në muajin janar pas aventurës së tij të shkurtër te Atalanta ku nuk pati hapësira.

Konfirmimi i këtij operacioni ka ardhur sidomos nga Rangnick, profesori gjerman që do të vijë në drejtimin e Milanit. Edhe pse me një moshë të madhe, eksperienca dhe lidershipi i kapitenit të Danimarkës do të shërbejë për më të rinjtë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments