No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Milan përmbys Parman dhe kthehet te fitorja, Bologna ndal Napolin 

Milan përmbys Parman dhe kthehet te fitorja, Bologna ndal Napolin 

Milan është kthyer te fitorja në kampionat barazimit 2-2 të marrë në fushën e Napoli-t tri ditë më parë. Skuadra e Pioli-t ka mundur 3-1 me përmbysje Parma-n në shtëpi.

Verdheblutë kanë kaluar në avantazh në minutën e 44-të të pjesës së parë më Kurtic, ndërsa reagimi i vendasve ka ardhur në harkun e katër minuta në pjesën e dytë.

Franck Kessie ka barazuar shifrat në të 55-ën me një predhë nga distanca dhe Romagnoli ka kompletuar përmbysjen në të 59-ën me një goditje të bukur me  kokë.

Në minutën e 77-të ka ardhur edhe goli që i ka sigurua fitoren milanezëve dhe që është realizuar nga Calhanoglu, i cili ka gjetur rrjetën me një goditje perfekte nga jashtë zone.

Kjo fitore e çon Milan-in në 53 pikë, vetëm një larg Roma-s së vendit të pestë që garanton kualifikimin në fazën me grupe të Europa League, por verdhekuqtë kanë një ndeshje më pak.

Një tjetër lajm i mirë për kuqezinjtë ka ardhur nga Bologna, ku Napoli, një rival i drejtpërdrejtë i kuqezinjve në garë për një vend në Europë, nuk ka shkuar më larg se një barazim 1-1.

Manolas (7′) ka kaluar në avantazh “axurrët”, ndërsa Barrow (80′) ka shënuar golin e barazimit 1-1.

Ndërkohë, Sampdoria ka mundur 3-0 në shtëpi Cagliari-n dhe ka hedhur një tjetër hap të rëndësishëm drejt sigurisë së mbijetesës. Golat e ndeshjes janë shënuar nga Gabbiadini (8′) dhe Bonazzoli (40′, 54′).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm...

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Recent Comments