No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lampard: Kemi vuajtur gjatë këtij sezoni, përfituam nga barazimi i United

Lampard: Kemi vuajtur gjatë këtij sezoni, përfituam nga barazimi i United

Chelsea arriti të marrë një fitore 1-0 kundër Norwich, ekip që ka rënë zyrtarisht nga Premier League. Pritej një fitore me goleadë e Bluve të Londrës, por djemtë e Lampard u mjaftuan me vetëm një gol në fundin e pjesës së parë nga Olivier Giroud.

Lampard u shpreh se çdo fitore vlen tre pikë dhe është e rëndësishme, sidomos pasi Manchester United la dy pikë në barazimin 1-1 ndaj Southampton. “Të gjithë e pamë ndeshjen dhe nuk mendoj se është e nevojshme të thuhet se ne duhet të përfitonim nga barazimi i Manchester United.

Ne e dimë që kur vjen një moment i tillë ku mund të përfitosh, duhet ta shfrytëzosh. Fatmirësisht e bëmë këtë gjë, por në momente të tjera gjatë sezonit, nuk kemi qenë të suksesshëm”, u shpreh strategu anglez.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments