No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Klaus Gjasula firmos me klubin e njohur gjerman!

Klaus Gjasula firmos me klubin e njohur gjerman!

Pasi mbylli aventurën e tij me Padeborn (skuadra ra në Bundesliga 2) mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Klaus Gjasula ka firmosur sot me ekipin e ri, pasi kreu vizitat mjekësore.

Sipas “Sport 1” bëhet fjalë për klubin legjendar Hamburg, që këtë sezon shpërdoroi gjithçka dhe nuk arriti të ngjitej në Bundesliga. Kështu, mesfushori kuqezi ka firmosur për dy vite me Hamburg dhe objektivi sigurisht që është vendi i parë.

Edhe Fortuna Dusseldorf u interesua për 30-vjeçarin, por ky i fundit pranoi ofertën e Hamburg, më e mirë ekonomikisht.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Recent Comments