No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Istogu huazon kamerunasin Effa nga Ballkani

Istogu huazon kamerunasin Effa nga Ballkani

Klubi futbollistik “Istogu” njofton se ka arritur marrëveshje me klubin e Ballkanit, për huazimin e futbollistit nga Kameruni, Effa Lazare Tristan Dylan.

Effa është 19 vjeçar, këmbëshpejtë, pozita e tij natyrale është sulmues anësor. Ka qenë pjesë e kombëtares së grupmoshave të reja të Kamerunit.

Në sezonin e fundit Effa ishte lojtari më i dalluar tek juniorët e Ballkanit. Ju kujtojmë që Ballkani në kategorinë e juniorëve është shpallur kampion i Kosovës.

Futbollisti i ri nga Kameruni, Effa në Istog është huazuar nga Ballkani për një vit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments