No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Guardiola "thumbon" Mourinhon dhe Kloppin: Jam gati t’u mësoj rregullat e "Fair-Play"-it...

Guardiola “thumbon” Mourinhon dhe Kloppin: Jam gati t’u mësoj rregullat e “Fair-Play”-it financiar

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, u shpreh se mirëpret që Jose Mourinho dhe Jurgen Klopp ta telefonojnë për t’i mësuar atyre rregullat e FFP (financial fair play). Si Mourinho ashtu dhe Klopp e quajtën skandaloz vendimin e CAS, për të mos e përjashtuar Manchester City nga arena ndërkombëtare pasi kishte shkelur rregullat. CAS vendosi që City të paguajë 10 milionë euro gjobë.

“Nëse ata dëshirojnë të bisedojnë me mua për këtë çështje unë jam këtu. Vendimi u morr nga 3 gjyqtarë të pavarur dhe ishte i qartë. Por nëse duan sqarime, ata e kanë numrin tim të celularit, të më telefonojnë dhe do t’ua shpjegoj. Nuk është ndonjë problem i madh. Gjithsesi, vendimi ishte i qartë dhe besoj se ata vetë nuk duan ta diskutojnë këtë gjë”, tha Guardiola për “Sky News”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments