No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR City bën detyrën ndaj Bournemouth, super Kane i dhuron fitoren Tottenhamit

City bën detyrën ndaj Bournemouth, super Kane i dhuron fitoren Tottenhamit

Manchester City ka mundur 2-1 Bournemouth në javën e 36-të të Premier League. Të dy golat që kanë vendosur ndeshjen janë realizuar në pjesën e parë.

David Silva (6′) dhe Gabriel Jesus (39′) kanë shënuar për Qytetarët. Brooks (89′) ka qenë autori i golit të miqve.

City mbetet në vendin e dytë me 75 pikë, ndërsa Bournemouth në të 18-in me 31.

Fitore edhe për Tottenham-in e Mourinho-s që ka mposhtur 2-1 Newcastle në transfertë. Son ka kaluar në avantazh miqtë në minutën e 27-të, ndërsa Ritchie ka barazuar përkohësisht për vendasit në të 56-ën.

Spurs janë kthyer në avantazh dhe kanë siguruar tri pikët me Kane, i cili ka realizuar një dygolësh në minutën e 60-të dhe të 90-të. Kjo fitore e ka çuar Tottenham vetëm një pikë larg zonës europiane të renditjes kur kanë mbetur edhe dy ndeshje nga fundi i kampionatit.

Është mbyllur në barazim 1-1 ndeshja mes Burnley-t dhe Wolves. Miqtë kanë zhbllokuar ndeshjen në minutën e 76-të me Jimenez, ndërsa vendasit kanë barazuar në të 76-ën me një penallti të Wood.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments