No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Berbatov sulmon ashpër yllin e Realit: Është më mirë që të largohet

Berbatov sulmon ashpër yllin e Realit: Është më mirë që të largohet

Gareth Bale nuk po kalon një periudhë të mirë.

Uellsiani duket se është jashtë planeve të Zinedine Zidane dhe fotografitë që e kanë kapur teksa fle gjumë në stol kanë zemëruar tifozët e Real Madrid në të gjithë botën.

Qëndrimi i Bale është konsideruar si një mungesë totale respekti dhe i këtij mendimi është edhe një ish-lojtar i Manchester United si Dimitar Berbatov.

Ish-sulmuesi bullgar ka folur për sjelljen e Bale në një intervistë të dhënë për AS: “Jam çmendur kur e kam parë. Nuk mund ta besoja se ishte ulur aty në atë mënyrë me maskën të pozicionuar sikur po flinte”.

“E gjithë kjo është një mungesë e pabesueshme respekti dhe profesionalizmi kundrejt Real Madrid. Ka ekzagjeruar. Po të isha një tifoz i Real-it, do të isha shumë i zemëruar, është më mirë që të largohet. Nuk do ta mbështesja kurrë një sjellje të tillë”, ka thënë Berbatov.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments