No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Arsenal përmbys Liverpoolin

Arsenal përmbys Liverpoolin

Arsenal ka mposhtur 2-1 me përmbysje Liverpool-in në javën e 36-të të Premier League.

Ka nisur gjithçka mirë për kampionët e Anglisë, që kanë kaluar në avantazh në minutën e 20-të me Mane.

Reagimi i Topçinjve ka ardhur në harkun e 12 minutave falë dy gabimeve të miqve.

Një top i humbur nga Van Dijk i ka dhënë mundësinë Lacazette-s të barazojë ndeshjen në minutën e 32-të.

Gabimi tjetër i Të Kuqve ka ardhur nga portieri Alisson dhe ka çuar te goli i përmbysjes i shënuar nga Nelson.

Arsenal ngjitet në vendin e nëntë dhe shkon përkohësisht tri pikë larg zonës Europa League dhe gjashtë larg zonës Champions League kur kanë mbetur edhe dy ndeshje nga fundi i kampionatit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bledar Devolli tregon kush është trajneri më i mirë në Kosovë

Sot u zhvilluan dy ndeshje të xhiros së 22-të të Superligës së Kosovës në futboll. Ballkani u mposht minimalisht në derbin e javës nga Llapi...

Munishi tregon si e mposhti Llapi ish-skuadrën e tij Ballkanin

Xhiro e 22-të e Superligës së Kosovës sot na solli dy ndeshje të cilat ndikuan në ndryshimin e renditjes tabelare, duke e...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Recent Comments