No menu items!
Ballina SPORTE TJERA “Ai do të pendohet që ka firmosur me Ferrarin”

“Ai do të pendohet që ka firmosur me Ferrarin”

Spanjolli Carlos Sainz e ka nisur mirë sezonin 2020 të Formula 1 me makinën McLaren (13 pikë pas dy garave të para). Vitin tjetër ai do të garojë me Ferrarin, por ndoshta spanjolli nuk ka bërë lëvizjen e duhur, duke parë problemet që ka makina italiane këtë sezon.

“Sainz, nga gara në garë, po afrohet drejt formës së tij më të mirë. Unë e kuptoj se çdo pilot në Formula 1 është i lumtur kur piloton një Ferrari, por ai mund të mos ndihet komod aty, duke parë gjendjen e makinës italiane”, tha Robert Doornbos, ish-piloti holandez i Minardit në F1.

“Kam frikë se Sainz do të pendohet për zgjedhjen që ka bërë, pasi McLaren po kthehet në majën e Formula 1, ndërsa Ferrari është shumë pas. Makina italiane ka shumë probleme që nuk po arrin t’i zgjidhë”, tha Robert Doornbos, që ka pilotuar në Formula 1 në vitet 2005-2006.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Ballkani dhe Trepça ’89, kanë shënuar fitore identike në ndeshjet e xhiros së 23 të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Ballkanit e...

Ish-futbollisti i Kosovës parashikon: Bledi Shkëmbi apo Bledar Devolli, humbja njërin mund ta lë pa punë

Elita e futbollit kosovar sot sjell një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të fortë. Fjala është për përballjen Ballkani – Drenica e cila luhet në Suharekë...

Mesut Ozil i pafat, mbyll sezonin pas dëmtimit të rëndë në gju

Mesut Ozil u largua nga Arsenali në janar dhe iu bashkua skuadrës së Fenerbahce, me dëshirën për të fituar titullin kampion në Turqi. Gjithsesi...

Recent Comments