No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Sezoni financiar i Barçës, 100 milionë euro humbje

Sezoni financiar i Barçës, 100 milionë euro humbje

Buxheti i Barçës për sezonin 2019-20 ishte 1.047 miliardë Euro. Pavarësisht se ishte një shifër e që nuk ishte parë kurrë në botën e sportit, Barça jo vetëm që ishte në rrugën e duhur për ta përmbushur atë, por pretendonte të arrinte 1.1 miliardë të ardhura. Në fakt, ky ishte projeksioni i vitit. Dhe pastaj erdhi virusi. Tre muaj e gjysmë me dyqanet dhe Muzeun të mbyllur, pa turistë për “Tour Experience”, pa të ardhurat e siguruara nga qiratë në mitikun “Camp Nou” dhe, çfarë është edhe më e keqja, 6 ndeshje pa tifozë në stadium, të ardhurat kanë rënë në mënyrë drastike.

Ulja 12% e pagës së futbollistëve ka qenë një ndihmë e madhe për të ndaluar humbjet. Shitja e fundit e Arthur Melos për 80 milionë dhe fitimi i gjyqit ndaj Neymarit e lejon Barçën ta mbyllë sezonin me me rreth 100 milionë euro humbje.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Drenica gjunjëzon “Niklin”, Arbëria bindëse ndaj Besës

Skuadra e Drenicës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme në garën për mbijetesë në elitë, duke e mundur Feronikelin në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në...

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm...

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Recent Comments