No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Sanchez kërkon qëndrimin te Interi

Sanchez kërkon qëndrimin te Interi

Pasi ka lënë pas krahëve problemet fizike që e shoqëruan vazhdimisht gjatë eksperiencës te Interi, Alexis Sanchez është rikthyer në formën më të mirë dhe nga java në javë po shndërrohet në liderin e zikaltërve të Contes.

Sulmuesi kilen është aktivizuar titullar për të tretën ndeshje radhazi dhe në sfidën e mbrëmjes së djeshme ndaj Bolognës ishte protagonist në dy nga tre golat e Interit, ndërsa në të paktën dy momente ishte Sirigu që i mohoi kënaqësinë e golit personal.

Antonio Conte nuk e ka fshehur simpatinë për sulmuesin kilen, ndërsa edhe vetë Sanchez duket se është i bindur të vijojë qëndrimin te zikaltrit, ndaj për këtë ka udhëzuar menaxherin e tij që të gjejë gjuhën e përbashkët me Manchester United.

“Djajtë e kuq” kërkojnë rreth 20 milionë euro për kartonin e Sanchez, shifër kjo që mund të ulet deri në 10-12 milionë, ndërsa momentalisht problem mbetet vetëm paga e sulmuesit kilen, mjaft e lartë dhe jashtë parametrave të Interit.

Pikërisht për këtë arsye, Marotta ka propozuar një kontratë 3-vjeçare me pagë që vjen duke u ulur nga sezoni në sezon, ndërsa në vitin e parë pritet që zikaltrit të ndihmohen edhe nag “Dekreti i rritjes”, një ligj i qeverisë që përgjysmon taksat për të rikthyerit në tregun e punës në Itali.

Momentalisht marrëveshja parashikon qëndrimin e Sanchez te Interi deri në përfundim të ndeshjes së Europa Leagues ndaj Getafes, ndërsa më pas do të duhet të rikthehet në Manchester, por zikaltrit po këmbëngulin për një blerje përfundimtare, që të mund ta mbajnë në Milano sulmuesin kilen.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments