No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Pioli: Nuk e ndryshojmë filozofinë e lojës

Pioli: Nuk e ndryshojmë filozofinë e lojës

Milani është në vend të shtatë, por për Piolin rruga nuk ka mbaruar ende dhe janë shanset të bëhet më mirë. Katër fitore dhe dy barazime në 6 ndeshjet e zhvilluara që kur u rihap futbolli flasin për një mentalitet te gjetur, por sidomos një filozofi.

“Duhet të vazhdojmë të fitojmë sa më shumë pikë nëse duam të kthehemi në Evropë. Nesër përballemi me një ekip të vështirë, duhet të jemi të përgatitur nga të gjitha pikëpamjet”, u shpreh Stefano Pioli në konferencën e sotme për shtyp.

“Kemi ndërtuar një mënyrë për të qenë në fushë dhe një mentalitet të saktë. Nuk fillojmë nga e para nesër në mbrëmje, kemi filozofinë tonë të lojës dhe mentalitetin që na ka çuar të marrim rezultate të rëndësishme. Duhet të vazhdojmë kështu. Gjashtë ndeshjet e ardhshme do të na tregojnë çfarë ekipi jemi”.

“Është bukur që drejtuesit vlerësojnë punën tonë edhe gjatë pandemisë dhe izolimit. Duhet të vazhdojmë kështu”.

Problem i Milanit mbeten ndeshjet me ekipet e vogla, ku shpesh ka lënë pikë rrugës. “Duhet luajtur me kokë më shumë sesa me trup. Nëse do të riluanim 100 herë përballë SPAL, 99 herë do ta fitonim atë. Nuk ishim në gjendje të shënonim gola pavarësisht nga shumë shanse që kishim, por nesër duhet të ketë shumë përqendrim”.

“Kemi një mënyrë për të luajtur që kërkon intensitet të madh. Do të zgjedh se kush është rikuperuar mirë. Ndryshimi i disa lojtarëve nuk do të thotë të ndryshojmë filozofinë tonë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina vazhdon serinë e fitoreve, Arbëria merr një pikë në Gjilan

Skuadra e Prishtinës e ka vazhduar superformën e saj, duke e shijuar fitoren e shtatë radhazi. Në kuadër të javës së 23-të...

Zidane nuk e do në ekip, Reali vendos çmimin e Gareth Bale!

Gareth Bale dhe Zinedine Zidane kanë një marrëdhënie aspak të mirë dhe diçka të tillë e konfirmojnë së fundmi edhe mediat spanjolle. Këto të...

De Bruyne rrëfen pikën më të ulët në karrierë: Këtë gjë nuk prisja kurrë!

Kevin De Bruyne ka dhënë një rrëfim të gjatë së fundmi në një intervistë për një nga mediat angleze dhe...

Ibrahimovic do të luajë kundër Kosovës

Sipas mediave lokale suedeze, ylli i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, pritet të rikthehet në Kombëtare cka do të thotë se në fund të...

Recent Comments