No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Mourinho: Katastrofë! Vendimi për Cityn i turpshëm

Mourinho: Katastrofë! Vendimi për Cityn i turpshëm

Trajneri i Tottenham, Jose Mourinho, ka folur në lidhje me vendimin e CAS për të hequr dënimin ndaj Manchester City-t. Numri një i “Spursave” mendon se është një vendim shumë i turpshëm dhe se nuk e kupton se pse u vendos në këtë mënyrë.

“Një vendim i turpshëm. Mendoj se nëse City nuk është fajtor dhe të dënohet me disa miliona, është e turpshme. Nëse je i pafajshëm, nuk dënohesh. Në krahun tjetër, nëse janë fajtor duhet të dënohen.

“E turpshme e gjitha kjo, në të gjitha rastet vendimi i CAS-it është një katastrofë e vërtetë. Nuk po them se Manchester City është fajtor, po them se nëse janë të pafajshëm nuk duhet të paguajnë, qoftë dhe një paund. E di se paratë për Man City janë shumë të papërfillshme, por po flasim në parim”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments