No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA LA LIGA Lopes zhgënjeu, largimi nga Sevilla i sigurt

Lopes zhgënjeu, largimi nga Sevilla i sigurt

Në vitin e parë te Sevilla, Rony Lopes mund të konsiderohet zhgënjim. Sulmuesi portugez nuk ka patur besimin e trajnerit Lopetegui, i cili e ka akvitivizuar në total 680 minuta në 15 ndeshje ndaj dhe rrugët mes tyre në fund të sezonit pritet të ndahen përfundimisht.

Për 24-vjeçarin shihet mundësia e rikthimit në kampionatin francez, aty ku ka bërë më mire me Lille dhe Monaco. Nice ka shprehur interesim për sulmuesin anësor, por nuk mund të arrijë shumën 20 mln euro, që kërkon Sevilla. Një mundësi për akord është edhe huazimi i lojtarit me opsion blerjeje pas 2 sezonesh për afro 13-15 mln euro.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments